Video upozorňuje na nebezpečné predbiehanie: Vodiči si dávajte pozor nielen na Strečno-Dubná Skala!

Obrázok k článku Video upozorňuje na nebezpečné predbiehanie: Vodiči si dávajte pozor nielen na Strečno-Dubná Skala!

Na koniec víkendu nemôžeme ignorovať video, ktoré sa šíri sociálnymi sieťami. Toto neplatí len pre motorkárov, ale aj pre vodičov áut. A nielen na ceste medzi Strečnom a Dubnou skalou. (Predbiehanie aj cez dvojitú plnú čiaru tam nie je nič neobvyklé.) JAZDITE S ROZUMOM A S OHĽADOM NA OSTATNÝCH ÚČASTNÍKOV CESTNEJ PREMÁVKY!

BETA verzia

AI článok (testovacia prevádzka)

Bezpečnosť na cestách: Apel na rozvážnu jazdu

Počas uplynulého víkendu sa na sociálnych sieťach rozšírilo video, ktoré by nemalo zostať bez povšimnutia. Príbeh, ktorý nám tento záznam približuje, nesúvisí len s motorkármi, ale aj s vodičmi áut a ich správaním na cestách. Nejde pritom o izolovaný incident na špecifikovanej trase, ale o situáciu, ktorá má širší význam. Video nám pripomína, že predbiehanie aj cez dvojitú plnú čiaru je častým, avšak veľmi nebezpečným javom, ktorý sa bohužiaľ vyskytuje na viacerých miestach.

Dôležité je preto pripomenúť všetkým účastníkom cestnej premávky, aby pri riadení vozidla razili heslo „JAZDITE S ROZUMOM A S OHĽADOM NA OSTATNÝCH ÚČASTNÍKOV CESTNEJ PREMÁVKY“. Rešpektovanie dopravných predpisov a ohľaduplnosť voči iným vodičom by mali byť samozrejmosťou, a to nielen na frekventovaných cestách, ale kdekoľvek na cestnej sieti. Každý z nás by mal pristupovať k vedeniu vozidla zodpovedne, aby sme prispeli k bezpečnosti nielen svojej, ale i ostatných účastníkov premávky.

Viac info: Príspevok na FB Akojenatomstrečno